Bemutatkozás

Menü megjelenítése

Bemutatkozás

Utolsó frissítés: 2022 október 25.

Tisztelt Érdeklődők, kedves Hallgatók!


A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem keretein belül, 2021. november 1-én alakult meg az agrárgazdasági és agárpolitikai diszciplínát gondozó Agrár- és Élelmiszergazdasági Intézet, amely egyetemünk kiemelt céljaival összehangolva kezdte meg működését a magyar mező- és élelmiszergazdaság gazdasági vonatkozású területeinek oktatásával és kutatásával.

Az Intézet kiemelt hangsúlyt fektet az európai színvonalú oktatási programok bevezetésére, ennek érdekében kínál angol és magyar nyelvű kurzusokat agrártudományi, élelmiszertudományi, társadalomtudományi, gazdaságtudományi és a mérnöki tudományokat is érintő képzési területeken. Oktatási programjait elsősorban alapképzés (BA, BSc), mesterképzés (MA, MSc), doktori (PhD) képzés, szakirányú továbbképzés, valamint felnőtt- és továbbképzés formájában kínálja az európai és Európán kívüli hallgatóknak egyaránt. Az agrárgazdasági tématerületen gazdasági és üzleti modellezés, valamint a uniós és nemzetközi politikai irányok oktatása és kutatása a legfontosabb prioritás. Az általános mező- és élelmiszergazdasági üzemtan, illetve az egyes mezőgazdasági ágazatokhoz, szakágazatokhoz kapcsolódó vállalatgazdaságtani kérdések oktatása és kutatása is az intézet kulcsterületei közé tartozik. Az intézethez kapcsolódik továbbá a klímadaptáció, vagy a családi gazdaságok, farmgazdasági modellek oktatása, kutatása, valamint precíziós rendszerek költséghatékony használati rendszereinek beépítése az különböző oktatási kurzusokba.  Az agrárlogisztika, a kereskedelem és agrármarketing, a menedszment ismeretek, valamint a professzionális vezető képzés is az intézet magabiztosan oktatott és kutatott tudományterületei közé sorolható.Az intézet keretein belül, speciális igényeket szeretne kielégíteni a hazai és nemzetközi szabályozáshoz és a jogi feltételek ismereteinek oktatáshoz kapcsolódó szakmai team, illetve a mezőgazdasági adatok feldolgozásához és elemzéséhez kapcsolódó tanszéki kollektíva is.

A modern felfogásban értelmezésre kerülő agrár- és élelmiszergazdasági szakterületen az intézet interdiszciplináris megközelítéssel alkotja, formálja programjait és speciális kutatócsoportjainak (Afrikai Élelmiszerpiacok Kutatócsoport, Arab Világ Élelmiszerpiacai Kutatócsoport, Ázsiai Élelmiszerpiacok Kutatócsoport) tevékenysége révén, kiemelten nyitott nemzetközi együttműködések kialakítására és hosszú távú gondozására.